تبلیغات
فرقان - فراخوان طرح ملی مبارزه با بی بندوباری در شبکه های اجتماعی
فرقان
 
سنگر سایبری افسران جوان جنگ نرم
 

تصویر روز
تصویر روزاَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
http://s1.picofile.com/file/7477230428/sayberi.jpg

به نام حضرت دوست. باتوجه به شدت گرفتن بی بندو باری در میان بانوان ایرانی در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک در انتشار  تصاویر مستهجن شخصی خود وسایر افراد خانواده که بیشتر بین سنین 17 الی 19 سال صورت می گیرد و این امر در اکثر مواقع به دلیل عدم آگاهی کافی افراد است ، معبر سایبری فندرسک از ارگان ها و نهاد های مربوطه درخواست همکاری دارد تا جنبش سایبری را در شبکه های مجازی راه اندازی نماید و این موارد را ریشه کن کند.


طرح ملی مبارزه با بی بندوباری در شبکه های اجتماعی

 

درباره طرح :

متآسفانه در شبکه های اجتماعی شاهد بی بندوباری های از طرف بانوان ایرانی هستیم که واقعا نگران کننده است. عده ای از دختران و یا حتی بانوان متأهل عکس های شخصی و بی حجاب حتی با لباس های مجلسی خود را آزادانه در این شبکه ها منتشر می کنند و در معرض دید همگان قرار می دهند.

طی بررسی های به عمل آمده حدود 70 درصد از این افراد که بیشتر سنین بین 17 الی 19 هستند به دلیل عدم توجیه خانواده ، اصلا نمی دانند که کارشان اشتباه است. و ما بقی از عذابی که برای این گناه برای آنها در نظر گرفته شده بی خبرند.

انتشار عکس های شخصی بانوان در این فضاها ، باعث فساد اخلاقی در بین جوانان و راهی برای سؤاستفاده کنندگان نیز باز می کند و در نهایت باعث فروپاشی کانون گرم خانواده ها می شود.

 

راه حل :

 معبر سایبری فندرسک به مسولین و ارگان های مربوطه پیشنهاد می دهد که با ساختن گروه در این شبکه ها و عضو گیری از بین فعالان سایبری (ترجیها بانوان) شروع به معرفی صفحات افرادی که تصاویر شخصی خود را به انتشار گذاشته اند نمایند و سپس چندین بار با مراجعه به این صفحات و گذاشتن احادیثی در باره حجاب و عفاف و همچنین مطالبی درباره عواقب بدحجابی و کیفر بی حجابان در قیامت ، آن افراد را راهنمایی نمایند.

اما اگر افرادی از این راهنمایی ها سرباز زدند ، افراد گروه می توانند روزانه صفحات این افراد را گزارش دهند ودر یک ساعت مشخص این صفحات را به مدیریت آن شبکه اجتماعی گزارش دهند تا آن صحفه را حذف نمایند.

 

نتیجه :

نا امن کردن شبکه های اجتماعی برای سؤاستفاده گران

آگاهی بیشتر افراد در شبکه های اجتماعی

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

جلو گیری از فساد اخلاقی جوانان

جلوگیری از فروپاشی کانون خانواده ها

و ...

 

شرایط انجام این طرح:

از آنجا که اکثر شبکه های مجازی در ایران فیلتر می باشند ، لذا ابتدا نیاز به فیلترشکن نظارت شده می باشد تا افراد بتوانند وارد این شبکه ها شوند.

نیاز به چند مدیر برای رهبری منظم گروه.

بهتر است از بانوان در این طرح بیشتر استفاده شود.

 

این اطلاعیه از تاریخ 31 مرداد 1391 انتشار یافت تا ببینیم چه ارگان های دست مارا به یاری خواهند فشرد. از دوستان سایبری هم درخواست داریم تا پوستر این طرح را (کلیک بر روی عکس بالا) در وبلاگ های خود به انشتار بگذارند.
  افسرجوان جنگ نرم    یکشنبه 16 تیر 1392    09:11 ق.ظ
بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای فرقان محفوظ است.