تبلیغات
فرقان - دیوارنویسی در حمایت از داعش در مدارس ریاض
فرقان
 
سنگر سایبری افسران جوان جنگ نرم

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

داعش
للحق
با وجود ادعای مسؤولان سعودی در خصوص مقابله با تبلیغات "داعش" با هدف جذب جوانان، نشانه‌‌ ای از توقف فعالیتهای حامیان این گروه تروریستی در عربستان مشاهده نمی شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه عربستانی "الحیات" چاپ لندن، نوشت: آخرین نمونه از این تأثیرپذیرفتن ها دیوار نویسی ها بر روی دیوار مدارس در شرق ریاض است، که نشان دهنده حمایت پشت پرده از این تشکیلات تروریستی است.
الحیات نوشت: آرم گروه تروریستی داعش، بر روی دیوار برخی از مدارس از جمله مدرسه راهنمایی الواقدی و یک مدرسه دولتی دیگر در یک مجتمع آموزشی مشاهده شده است و تاکنون این علامت پاک نشده است.
شماری از ساکنان شرق ریاض بدون ذکر نامشان اعلام کردند واژه "باقیه" که به عنوان شعار داعش درآمده است، بر روی برخی دیوارها مشاهده است. این واژه، مخفف عبارت زیر است: "دولت اسلامی، پابرجا می ماند و هرگز سقوط نمی کند و قلمرو آن گسترش می یابد و هیچ کس قادر به جلوگیری از آن نیست". این شهروندان عربستانی اظهار می دارند در این باره به مجموعه ای از جوانان مشکوک هستند که هیچ گونه نشانه ای از مذهبی بودن در آنها مشاهده نمی شود و بارها در کوچه های مختلف این منطقه گردهم می آیند و شب نشینی می کنند.
برخی از ساکنان این بخش از ریاض اظهار داشتند: پس از مدت کوتاهی از حضور این جوانان در کنار دیوار مذکور، ناگهان علامت داعش را بر روی آن مشاهده کردیم.
سلیمان البطاح، جامعه شناس عربستانی در این باره به الحیات گفت: در حال حاضر شاهد روند بازگشت جوانان و افراد فریب خورده به سوی دیدگاههای دینی هستیم. اما مشکل آن است که پایگاههای اجتماعی افکار و اخبار اشتباه را منتشر می کنند.
البطاح افزود: با توجه به گرایشهای مردم عربستان، گاهی زمینه سوء استفاده از این عواطف فراهم می شود و به علت فقدان تلاش برای آگاهی بخشی زمینه برای ایجاد اختلافات و برداشت اشتباه از دیدگاههای صحیح فراهم می شود. به طوری که خطوط و جبهه بندی مشخص نخواهد بود.
وی با مردود دانستن نتایج یک نظرسنجی در عربستان مبنی اینکه 92 درصد از شرکت کنندگان تفکرات داعش را مطابق اسلام می دانند، گفت: این ادعاها فاقد اعتبار است.
این جامعه شناس عربستانی خواستار فراخوان ملی از سوی نهادهای دولتی و رسانه ها با هدف حفظ افکار جوانان در مقابل دیدگاههای افراطی شد.

- See more at: http://fa.alalam.ir/news/1627968#sthash.n1k2dc1R.dpuf
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 شهریور 1393 توسط افسرجوان جنگ نرمتمامی حقوق این وبلاگ برای فرقانمحفوظ می باشد.